Доступність посилання

ТОП новини

П'ять надихаючих перемог українських футболістів

Українські паралімпійці тричі вигравали ігри та чотири рази чемпіонати світу

Українська збірна виграла чемпіонат світу серед лікарів у віковій категорії «Мастерс», тобто старші за 45 років. У фіналі українські медики перемогли російську збірну та оформили своє вже друге чемпіонство світу. У соціальних мережах із захватом обговорюють, як лікарі не лише зі скальпелем та стетоскопом на «ти», але й із м’ячем.

Радіо Свобода вирішило нагадати про збірні, що вже неодноразово на весь світ заявляли, що Україна – футбольна держава.

Лікарі: друге чемпіонство світу

Команда «Мастерс», тобто лікарі старші за 45 років, уже вдруге здобувають золоті нагороди. І знову під «синьо-жовтий» «каток» потрапляє російська команда. 2015 року в фіналі зустрілися об'єднана команда Росії та Угорщини проти України. На останніх хвилинах перемогу вирвали українські лікарі – 4:3. Цього року «синьо-жовті» виграли в серії післяматчевих пенальті та привезли додому нагороди вищого ґатунку.

Паралімпійці: сім світових перемог

Паралімпійська футбольна збірна команда України – чотириразовий чемпіон світу. Нагороди вищого ґатунку українці здобували 1998, 2001, 2003 та 2017 років. А крім того, першими «синьо-жовті» ставали й на Паралімпійських іграх – у Афінах-2004, Пекіні-2008 та Ріо-2016.

2017 року на чемпіонаті світу українська збірна у фіналі обіграла команду Ірану з рахунком 1:0. До речі, на Паралімпіаді в Ріо саме ці дві збірні боролися за «золото». І знову фортуна була на боці «синьо-жовтих». Матч завершився з рахунком 2:1.

Дефлімпійці: «золото»​ з Тайбею

В Україні – і найсильніша команда з футболу серед спортсменів із вадами слуху. Три Дефлімпіади поспіль «синьо-жовті» додому поверталися з нагородами. Одне «золото» та два «срібла» – в кошику української команди.

А головний свій титул – чемпіони Дефлімпіади – українці здобули в боротьбі проти російської збірної 2009 року в Тайбеї. Тоді матч завершився з рахунком 3:2 на користь української команди.

Священики: історична перемога

Перший чемпіонат Європи з футболу у форматі 11х11 серед священиків відбувся в Італії у травні 2018 року. Суперниками українців стали італійці, іспанці та хорвати. У відбіркових матчах збірна України, у складі якої отці та випускники семінарій, двічі перемагала й лише з командою Хорватії зіграла в нічию. Саме з ними зустрілася у фіналі. Єдиний та переможний гол у ворота суперників забив випускник Івано-Франківської духовної семінарії Василь Михнюк.

Таким чином українці стали першими в історії чемпіонами Європи серед священиків.

Українські бездомні: Мілан не встояв

2009 року в Італії відбувся сьомий чемпіонат світу з вуличного футболу серед бездомних. Мета турніру – інтегрувати через спорт людей, які перебувають у кризовій ситуації. Серед учасників – біженці, бездомні, а також ті, хто позбавляється від алкогольної та наркотичної залежності.

Чемпіонат проводився у форматі 4х4. Футболісти грали два тайми по сім хвилин. Україна стала першою із 48 країн, виборовши «золото» у Португалії. Фінальний матч завершився з рахунком 5:4.

Українські спортсмени з вадами зору стали чемпіонами світу

Замість постскриптуму. У футзалі українцям теж немає рівних

2017 року збірна України з вадами зору виграла чемпіонат світу з футзалу.

На шляху до чемпіонського титулу «синьо-жовті» з легкістю обіграли Францію та Іспанію, а також розчавили команду з Японії – 12:1.

У фіналі зустрілись з англійською збірною, якій забили три голи та стали чемпіонами Європи.