Доступність посилання

ТОП новини

«Кримська весна» Константинова


Володимир Константинов, 30 березня 2014 року
Володимир Константинов, 30 березня 2014 року

«Кримська весна» розпочалася взимку. У проросійських активістів у сучасному Криму є улюблене питання: «А ти стояв біля стін Верховної Ради 26 лютого?». Але ще до цих подій Кремль вів гарячі переговори з проросійською верхівкою Верховної Ради Криму, а саме ‒ з її лідером.

Якщо хтось думає, що основну роль у «кримській весні» зіграв Сергій Аксьонов, то це не так. Аксьонова залучили до процесу в момент, коли вже було все вирішено. Відомо, що до нього кільком кримським політикам пропонували цю роль, але ніхто не погодився. Сам Путін зізнається, що про Аксьонова нічого не чув, і йому його представили, як такого собі місцевого розливу Че Гевару. Вся заслуга Аксьонова в тому, що він виявився дуже живучим. Ті, хто очікував, що це буде його тимчасова місія на найгарячіший період, виявилися не правими. Аксьонов вміло впорався з роллю й став головною силою на півострові, затьмаривши як Константинова, так і вічного кримського русоєда Цекова.

Але основну роль у реалізації проекту «кримська весна» все ж зіграв спікер кримського парламенту Володимир Константинов. За роки корупційної влади «регіоналів» він створив величезну бізнес-структуру в сфері будівництва, заборгувавши українським банкам більше мільярда гривень ‒ очевидно, розраховуючи, що «дах» Януковича допоможе йому викрутитися з ситуації. Але тут справи пішли не так. Трон під самим Януковичем почав сильно хитатися, стало зрозуміло, що дні головного «регіонала» полічені. А значить ‒ доведеться дуже зле й самому кримському спікеру. Ось тут він і заметушився, і почалися численні поїздки до Кремля.

Добре пам'ятаю ті дні. Поїздки Константинова дуже турбували представників кримської демократичної спільноти. Було зрозуміло, для чого спікер літає до Москви. Не виключаю навіть, що йому довелося переконувати кремлівську верхівку, зайняту милуванням олімпіадою в Сочі, «повернути Крим до рідної гавані». В усякому разі, головного представника Кремля ‒ Володимира Путіна ‒ не довго. Він і ухвалив остаточне рішення в цьому питанні. За інформацією джерел, в оточенні російського президента було чимало противників такого рішення. Далеко не всі впали в ейфорію від можливості легко зловити рибку у вигляді Криму в смутні для сусідньої країни часи. Були поруч із Путіним люди, які розуміли небезпеку цього кроку. Але президент Росії, можливо, захотів увійти в історію як такий собі «збирач земель російських». Ось тільки тепер перед Кремлем постала серйозна проблема ‒ як би всі інші землі не розгубити.

Константинов активно працював як у переговорах із Кремлем, так і в переговорах із кримською верхівкою

Сам же Константинов активно працював як у переговорах із Кремлем, так і в переговорах із кримською верхівкою. Кримський прем'єр Анатолій Могильов, деморалізований руйнуванням режиму Януковича, кинув ситуацію напризволяще. Це було як не можна доречно для кримського спікера. Він зібрав навколо себе й ідеї проекту «кримської весни» групу депутатів Верховної ради Криму.

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв бачив цю ситуацію й закликав нейтралізувати сепаратистські дії кримського спікера. Але його не почули.

А далі ‒ було як було...

Сьогодні Володимир Константинов залишається спікером кримського парламенту на... громадських засадах. Тепер йому нічого не заважає без сорому керувати величезним бізнесом, зберігаючи при цьому владу. Він розставляє своїх людей на високі пости, продовжує займатися спортом ‒ про його численні «перемоги» ходять легенди. Загалом, життя вдалося.

А що буде далі ‒ покаже лише час...

Зарема Сеїтаблаєва, кримчанка, блогер (ім'я та прізвище автора змінені з міркувань безпеки)

Думки, висловлені в рубриці «Блоги», передають погляди самих авторів і не обов'язково відображають позицію редакції

XS
SM
MD
LG