Доступність посилання

ТОП новини

Кримський еколог: відмова Міноборони Росії від парку «Патріот» на горі Гасфорта – перемога місцевих жителів


Декорація до байк-шоу «Нічних вовків» біля гори Гасфорта, Севастополь, архівне фото
Декорація до байк-шоу «Нічних вовків» біля гори Гасфорта, Севастополь, архівне фото

Відмова Міноборони Росії від планів побудувати військово-патріотичний парк «Патріот» біля гори Гасфорта поблизу Севастополя – це перемога місцевих жителів, які виступили проти таких намірів російської влади. Про це у коментарі Крим.Реалії сказала еколог із Севастополя Маргарита Литвиненко.

«Це, звичайно, досягнення місцевих жителів. Дуже багато нарікань викликало і місце розташування цього планованого парку біля гори Гасфорта, тобто там, де, фактично, заповідна зона. Багато нарікань викликало і те, що свій парк військові хочуть розташувати біля резервного водосховища, відповідно, місто може залишитися в критичний момент без води. І військові просто не очікували такої відсічі і такого обурення з боку мешканців», – зазначила Литвиненко.

За її словами, севастопольці і жителі довколишніх сіл, зокрема Морозівки, висловлювали свій протест у численних листах до чиновників, а також на громадських слуханнях, які відбулися наприкінці січня в Орлиному і Балаклаві.

«Це десятки, може бути, навіть і сотні (людей – КР). Якщо враховувати жителів довколишніх сіл. Але активно виступали десятки», – додала еколог.

Призначений Кремлем тимчасово виконуючий обов'язки губернатора Севастополя Дмитро Овсянніков заявив у середу, 1 лютого, що Міноборони Росії відмовилося від планів з будівництва військово-патріотичного парку «Патріот» біля гори Гасфорта поблизу Севастополя.

Ідею створення парку запропонував лідер російського байкерського клубу «Нічні вовки» Олександр Залдостанов (на прізвисько «Хірург»).

Згідно з концепцією, там планували побудувати десантно-тренувальну вишку, аеродинамічну трубу, театрально-репетиційний і кіноконцертний зали, наметові містечка, готель, містечко для заняття підводним плаванням і водолазною справою, школу водіння і православний храм.

Вартість будівництва оцінили у три мільярди рублів.

Проти розміщення парку біля гори Гасфорта виступили жителі Балаклави, села Морозівка, представники міської організації Загальноросійського народного фронту, екологи, архітектори, краєзнавці, представники російських Законодавчих зборів Севастополя.

Територія біля гори Гасфорта – унікальний природний комплекс з ялівцевим рідколіссям і червонокнижними трав'янистими рослинами. Місцеві жителі побоюються, що при будівництві ландшафт і рослини будуть знищені.

За будівництво «Патріота» висловлювалися члени московської організації байкерів «Нічні вовки», члени «народного ополчення» Криму.

На початку 2014 року російський байк-клубу «Нічні вовки» зайняв територію біля гори Гасфорта, що по праву користування належить Балаклавському рудоуправлінню, яке спеціалізується на видобутку промислового вапняку, бутового каменю, а також щебеневих і піщаних будівельних матеріалів. Підприємство звернулося до суду з вимогою про відновлення незаконно порушених прав, однак не змогло відвоювати у байкерів землю.

У липні 2015 року підконтрольна Кремлю влада Севастополя передала в оренду «Нічним вовкам» землю біля гори Гасфорта під будівництво спортивно-патріотичного центру, на який вони отримали грант в 12 мільйонів рублів. Восени 2016 року влада запропонувала передати цю землю Міноборони Росії, щоб відкрити філію парку «Патріот», створеного в Кубинці, під Москвою.

Лідер «Нічних вовків» Олександр Залдостанов («Хірург») є другом російського президента Володимира Путіна.

Залдостанов входить до переліку осіб, на яких поширюються санкції США і Канади, введені через російську анексію українського Криму.

XS
SM
MD
LG