Доступність посилання

ТОП новини

Кримські мусульмани переживають важкі часи


Немає нічого кориснішого для правильного розуміння себе, ніж погляд з боку. Як минулі кілька днів відобразилися у світових медіа, що було винесене в заголовки, а чому не приділили належної уваги ‒ у традиційному огляді Крим.Реалії.

«Росія кличе до Ірану: «Крим», ‒ повідомляє турецьке видання Yeni Safak. «Нижня палата парламенту в Росії, Державна Дума, як повідомляється, закликала уряд в Тегерані «визнати кримську анексію». За повідомленням Іранського інформаційного агентства, заступник голови Держдуми Євген Федоров у своєму листі на ім'я голови іранського парламенту в Тегерані закликає до визнання російської анексії Криму. Іран є не тільки економічним партнером для Росії, але також військовим і політичним союзником у боротьбі з тероризмом, підкреслено в листі, і що особливі відносини між двома країнами будуть і далі зміцнюватися, коли Тегеран визнає Крим, сказав він. Відзначається, що Іран досі не дав відповіді на лист».

«Україна штрафує російські компанії, що виконують рейси до Криму», ‒ передає портал авіаційних новин Аirlinehaber. Україна нарахувала російським авіакомпаніям, що літали до анексованого Криму, 28,85 млн доларів у вигляді штрафів. За повідомленням Державної авіаційної служби України, за порушення заборони на польоти в окупованому Криму було оголошено 5 тисяч попереджень. «Всього після анексії Криму Російською Федерацією Україна нарахувала російським авіакомпаніям, які порушували українське законодавство і здійснювали польоти в окупований Крим, 721,236 млн гривень штрафів», ‒ йдеться у заяві. Державіаслужба України також повідомила, що російські авіакомпанії платять штрафи досі. На початку квітня 2014 року Європейська організація з безпеки аеронавігації (Євроконтроль) оголосила, що вона заборонила польоти до Криму».

«У Криму італійці стали жертвами геноциду», ‒ пише італійське видання il Piacenza. «Виставка в Палаццо Галлі «Забута трагедія ‒ італійці Криму», що подає громадськості інформацію про результати вивчення італійців Криму та італійських солдатів, які були узяті в полон Червоною армією і опинилися на примусових роботах у казахському таборі в Караганді, була відкрита в суботу, 29 жовтня. Колонія в Криму складалася з двох тисяч італійців, в ніч на 24 січня 1942 року їх схопили і відіслали до великого казахського табору, такого як Ломбардія і П'ємонт разом узяті. Лише кілька з них повернулися живими. Ті, хто вижив, організувалися в асоціацію, минулого року їм вдалося привернути увагу Путіна, який також підписав документ, що дає італійцям право на отримання компенсації за «геноцид». Італійці Криму не тільки пройшли депортацію: деякі померли в ГУЛАГу, а інші в кінці війни були засуджені до тюремного ув'язнення. Вдови намагалися реінтегруватися. Залишилося в живих тільки 78 із 2 тисяч депортованих, 90% італійців, таким чином, померли під час депортації».

«Наслідки конфлікту навколо кримських музеїв у Амстердамі», ‒ аналітичний матеріал з таким заголовком містить саудівське видання Аlhayat. «Голландські суди як і раніше є свідками судового розгляду у справі, відомій як «золото Криму». Згідно з міжнародним правом, Крим є українською територією, установи знаходяться у власності української держави, тому чотири кримських музеї підкоряються українському законодавству і регулюванню з боку уряду України, тому їм необхідно дотримуватися правових рішень, ухвалених урядом України, тимчасова окупація Криму Росією незаконна, і не впливає на суть питання. Окрім того, згідно з міжнародним правом, Україна є суверенним органом, що відповідає за охорону культурної спадщини Криму, зокрема, для запобігання передачі артефактів культурної спадщини на окупованих територіях. Варто зазначити, що забезпечення зберігання дорогоцінних надбань музею коштує багато грошей, що спонукало його вимагати, щоб це питання було вирішене найближчим часом».

«Кримські мусульмани переживають важкі часи», ‒ вважає турецьке видання Beyaz Gündem. «Голова Центральної виборчої комісії кримськотатарських Національних зборів Заїр Смедляєв повідомив, що окупаційний уряд організовує регулярні обшуки та допити в Криму. Смедляєв назвав імена людей, заарештованих в серпні, і досі прихованих від громадськості. Після вторгнення до Криму регулярно проводяться рейди в будинках активістів і членів кримськотатарського меджлісу. Незалежні журналісти регулярно виступають на міжнародній арені, надають інформацію про становище в галузі прав людини в Криму. Пояснюючи свої репресивні дії боротьбою з тероризмом, співробітники правоохоронних органів Росії незаконно вриваються в будинки людей, організовують обшуки і всіх, хто має іншу думку про нинішнє керівництво, ув'язнюють».

«Російський сторожовий корабель «Сметливый» вирушив до Греції» ‒ повідомляє палестинська інформагенція Еlwehda. «Російський сторожовий корабель «Сметливый» покинув порт Севастополя, півострів Крим, у п'ятницю, 28 жовтня і рухається в напрямку грецького порту Пірей. «Сметливый» брав участь в операціях російського флоту на узбережжі Сирії навесні 2016 року».

XS
SM
MD
LG