Доступність посилання

ТОП новини

Комуняр: Футбольний клуб «Таврія» ‒ один із брендів українського Криму


Берислав, конференція, присвячена відродженню Федерації футболу Криму
Берислав, конференція, присвячена відродженню Федерації футболу Криму

У сфері кримського футболу на українському материку з'явилася перша, але вагома перемога ‒ з 29 серпня оголошено про відродження клубу «Таврія». На тлі регулярної критики і не визнання в професійному світовому співтоваристві клубу, створеного на базі українських ресурсів в анексованому Криму ‒ «ТСК-Таврія», фанати української «Таврії» чекали відродження своєї команди. Так говорили два роки тому, так вважають і зараз: кримський футбольний клуб на українському материку ‒ це не просто спорт, а й мотив для об'єднання кримчан.

З гарною новиною прийшло усвідомлення того, що у команди попереду нелегкий шлях для виходу в професійний спорт, адже «Таврія» внесена до Чемпіонату України серед аматорів. Про те, чому так вийшло і чого чекати від команди, Крим.Реалії розповів кримчанин, фанат клубу і нині віце-президент відтвореної Федерації футболу Криму Олег Комуняр.

‒ Чому з категорії професіоналів команда опинилася серед аматорів?

– Треба почати з того, що наразі немає можливості швидко створити з нуля команду професіоналів. Немає ресурсів на утримання, тому доведеться почати цей шлях з самих низів ‒ з аматорського футболу. Хотіли, звичайно, відродити команду професіоналів, але це зовсім інші гроші, витрати і процеси. Тому було ухвалене рішення відродити команду з аматорської ліги, і потихеньку-потихеньку її витягувати в професійний футбол.

‒ Тепер команді належить пройти серйозний шлях, щоб повернутися на колишні позиції?

– Так, треба посісти високе місце в аматорському футболі, потім, якщо з'явиться постійний інвестор, який підтримає команду, перейти в Другу лігу. Тут одна з умов для виходу команди у професіонали ‒ мати свою дитячу школу. Це, загалом, не велика і розв'язувана проблема ‒ можна укласти договір зі школою, наприклад. Але в професійній лізі і великі вимоги до самого клубу ‒ знову витрати, наприклад, потрібний стадіон відповідного рівня.

Важливо показати, що у нас є вболівальники, кримчани, які вболівають саме за український клуб

Щоб повернутися в Прем'єр-лігу, потрібно посісти перше-друге місце у Другій лізі, кваліфікуватися в Першу, перемогти і вийти в Прем'єр. Це робота не на один рік, але на цьому етапі для клубу було б досягненням потрапити і в Другу лігу. Для цього гравці мають показати свій професіоналізм і, відповідно, має бути інший підхід до менеджменту й організації клубу.

‒ Про команду: кого ми побачимо на полі?

‒ Мені складно відповісти. Зараз цим займається новий головний тренер команди, який призначений, і Сергій Куницин (президент Федерації футболу Криму ‒ КР) займається цим питанням. Вже в цю суботу «Таврія» проведе свій перший матч у Харкові, тоді ми й побачимо склад.

‒ Хто ж призначений головним тренером команди?

‒ Тренером призначений фахівець Сергій Шевченко, який до цього працював з «Таврією». Він працював із командою і в український період, він працював і в цьому фейковому клубі «ТСК» (футбольний клуб, який грає на території окупованого Криму ‒ КР). І саме за період роботи з «ТСК» від уболівальників є до нього претензії, лунає критика на його адресу. У цьому сенсі треба буде знаходити компроміс.

‒ Яку реакцію помічаєте серед уболівальників «Таврії»?

У кримчан з'явився свій футбольний клуб, за який можна вболівати, і це дасть ще одну можливість згуртуватися

‒ Звичайно, це радість, всі чекали цього моменту. Читаючи сторінки у Фейсбуці, можна побачити, що радіють навіть ті люди, які далекі від футболу. У кримчан з'явився свій футбольний клуб, за який можна вболівати, і це дасть ще одну можливість згуртуватися. «Таврія» ‒ це один з брендів українського Криму, який, дійсно необхідний всім. Важливо показати, що у нас є вболівальники, кримчани, які вболівають саме за український клуб, а не за той, що був там створений (в анексованому Криму продовжує діяльність команда під назвою «ТСК-Таврія» ‒ КР). Це в усіх відношеннях хороший проект: у спортивному, політичному та соціальному.

‒ Чи можуть фанати брати участь у становленні команди. Як допомогти?

‒ Після того як з'явилася новина про відродження клубу, нам почали писати безліч уболівальників. Цікаво, що пишуть і фанати інших команд. Писали шанувальники «Таврії» і з українського материка, і з Криму, і з інших країн світу. Люди пропонують різну допомогу, вони хочуть брати участь у житті клубу, допомагати на безоплатній основі, як волонтери. Думаю, якщо є такі ініціативи, то менеджерам «Таврії» не варто нехтувати ними, треба брати до уваги прагнення шанувальників допомогти і користуватися цим. У нас є унікальна можливість створити народний клуб.

XS
SM
MD
LG