Доступність посилання

ТОП новини

Манафорт кілька років за «нещасні» 13 мільйонів доларів не працював би – Чорновіл


Пол Манафорт
Пол Манафорт

Пол Манафорт, у минулому політконсультант Віктора Януковича, а зараз – кандидата у президенти Сполучених Штатів Дональда Трампа, міг отримати від Партії регіонів понад 12,7 мільйона доларів. Прізвище американського експерта фігурує у «чорній бухгалтерії» 22 рази. Екс-регіонал Тарас Чорновіл припускає, це плата не загальна, а лише за кілька місяців роботи такого дорогого консультанта. У Національному антикорупційному бюро деталі справи засекретили на час розслідування. Сам же Манафорт відхрещується від звинувачень.

У рукописних бухгалтерських книгах Партії регіонів прізвище Пола Манафорта фігурує 22 рази, починаючи з листопада 2007 року. Останній запис щодо нього у «чорній бухгалтерії» датується жовтнем 2012 року. За цей час партія виділила для нього понад 12,7 мільйона доларів. Про це повідомило американське видання The New York Times. У Національному антикорупційному бюро України (НАБУ) цю інформацію підтвердили.


У прес-службі НАБУ на уточнюючі запитання Радіо Свобода відповіли, що «триває розслідування, тож інформація є таємницею слідства». У відомстві наголошують, що присутність у списках ще не означає, що Манафорт отримував гроші, «адже у графі отримувачів значаться підписи інших осіб».

«Думаю, це не всі гроші, там в рази більше» – український політтехнолог

Послуги консультанта такого рангу, як Пол Манафорт, коштують дорого, каже український політтехнолог Тарас Березовець. «Намалювали цифру на папері, й той погодився працювати», – каже Березовець.

Тарас Березовець
Тарас Березовець

«Уже сьогодні озвучили цифри, які записані. Але я думаю, це не всі гроші, там в рази більше. Потрібно розуміти, що це американець зі своїми апетитами, тому цифри там дуже великі. Конкретно сказати – тяжко. Думаю, що з шестизначними нулями», – припускає Березовець.

До Януковича американському стратегу платив Ахметов

Із Березовцем згоден екс-регіонал Тарас Чорновіл. Він вірить у те, що зазначені у списках суми дійсно платились Манафорту «з кишені». Партія регіонів технологам (особливо таким дорогим) платила практично завжди з «чорної бухгалтерії», каже він.

Тарас Чорновіл
Тарас Чорновіл
Він мав ряд проектів. Скажімо, ребрендинг Партії регіонів, підвищення привабливості Януковича, виборчі технології, способів обдурити супротивників
Тарас Чорновіл

«Манафорт кілька років за «нещасні» 13 мільйонів доларів не працював би. Очевидно, це вартість, одно-дво-тримісячного контракту, не більше. Він мав низку проектів. Скажімо, ребрендинг (оновлення іміджу – ред.) Партії регіонів, підвищення привабливості Януковича, виборчі технології, організація виборів, організація, так скажімо, способів обдурити супротивників, ввести в оману виборців», – каже Чорновіл.

Пол Манафорт працював на Партію регіонів за двома напрямками: розробка стратегії виборчої кампанії та лобіювання Януковича у Сполучених Штатах. Нюанс полягає в тому, каже Чорновіл, що за лобізм американський консультант, швидше за все, звітував чесно – гроші за це платили «більш-менш чисто». А от із «чорної бухгалтерії» розраховувались саме за консультації.

Перші проекти Манафорту оплачував Рінат Ахметов, свого часу він прагнув підвищити інвестиційну привабливість Донецької області, щоб покращити справи власного бізнесу. Лише потім його «перехопив» Віктор Янукович, додає Чорновіл.

«Які ще потрібні докази, що він їх отримував?» – Шабунін

«Чорна бухгалтерія», з якої, ймовірно, виплачувались гонорари американському технологу, наповнювалась із корупційних справ, держзакупівель, рейдерства. Таким чином, держава та громадяни самі ж оплачували піар Пола Манафорта, каже голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Віталій Шабунін
Віталій Шабунін

«Які ще потрібні докази, що він їх отримував? Це може бути хорошим стартом для розслідування. Включно з компетентними органами США», – говорить Шабунін.


Я ніколи не працював на український чи російський уряд – Манафорт

Сам же Пол Манафорт заперечує, що отримував гроші з «чорної бухгалтерії» Партії регіонів, повідомляє американський канал NBC. За словами політтехнолога, він лише надавав консультації в рамках політичних кампаній, проте «ніколи не працював на український чи російський уряд» та не отримував разових неофіційних виплат.

Пол Манафорт
Пол Манафорт

«Більше того, всі політичні оплати, направлені мені, передбачались для усієї моєї політичної команди: співробітники кампанії (місцевої чи міжнародної), опитування, дослідження, телевізійна реклама. Припущення, що я прийняв плату готівкою, є необґрунтованим, наївним та взагалі нонсенсом», – прокоментував він у понеділок.


Утім, схоже, у команді Гілларі Клінтон, суперниці нового боса Манафорта за президентське крісло, таким заявам не надто вірять. Стратег кампанії Клінтон Роббі Мук вважає, що Дональд Трамп відповідальний за те, щоби оприлюднювати будь-які зв’язки його радників чи консультантів із російськими чи проросійськими силами.

XS
SM
MD
LG