Доступність посилання

ТОП новини

Перші кроки альтернативної енергетики в Україні


Україна входить до двадцятки найбільших країн серед джерел викидів парникових газів у світі. Але поки боротьба зі змінами клімату не належить до пріоритетних напрямків роботи уряду в Києві. Приклади використання «зелених» технологій в Україні скоріше є винятком із правил.

Майдан Незалежності – центральна площа Києва. Волонтери розповідають перехожим про сонячні батареї. Для звичайних українців це, як і раніше, є екзотикою.

«Ми хочемо показати людям, що це реально, що це можна застосовувати в Україні. І що це може бути вигідно», – каже волонтер Максим Баєв.

Люди зацікавлюються, але висловлюють сумніви.

Волонтери з Національного екологічного центру розповідають про енергозбереження:

Наша мета – розповідати про те, як підвищувати енергоефективність, економити енергію, бути свідомими споживачами природних ресурсів
Ірина Хитрик

«Наша мета – розповідати про те, як підвищувати енергоефективність, економити енергію, бути свідомими споживачами природних ресурсів», – пояснює волонтер Ірина Хитрик.

Волонтери намагаються пояснити, що глобальне потепління – це не лише танення айсбергів у Антарктиді. Аномальна спека, потужні урагани, повені – усе це знайомо і жителям України.

Марія Сторчило з Національного екологічного центру каже, що боротьбу зі змінами клімату не слід розглядати як додатковий тягар для країни:

Це крок на шляху до енергетичної незалежності
Марія Сторчило

«Це крок на шляху до енергетичної незалежності. Теплоізоляція будівель, розвиток громадського транспорту замість зростання кількості приватних автомобілів – це те, що допоможе Україні подолати енергетичну кризу», – впевнена вона.

Прикладів використання альтернативних і поновлюваних джерел енергії в Україні поки мало. Пілотні проекти запускають ентузіасти або міжнародні спонсори.

Наприклад, котельню, яка працює на соломі, а не на газі, нещодавно ввели в експлуатацію в Миргороді. Вона не шкодить навколишньому середовищу і економить гроші місцевому бюджету.

Якщо це працює в Чехії, в США, то чому це не може працювати в Україні?
Сергій Соломаха

«Якщо це працює в Чехії, в США, то чому це не може працювати в Україні? – каже мер Миргорода Сергій Соломаха. – Нехай це перший крок, але, очевидно, що перспективи у цього є».

Невеличке село Северинівка стало першим і поки єдиним енергетично незалежним населеним пунктом у країні. Тут використовують енергію сонця, вітру і тепло земних надр.

«Це пілотний проект, – пояснює Анатолій Колієнко, експерт з енергоефективності. – Він має надихнути, повести і показати людям при владі, що вони мають вкладатися в це».

Хоча боротьба зі змінами клімату на планеті поки не стала пріоритетом для України, економічні проблеми і військовий конфлікт із головним постачальником газу, Росією, є потужним стимулом для економії енергоресурсів і розвитку альтернативних джерел енергії.

Альтернативна енергетика в Україні: перші кроки
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00
Завантажити на комп'ютер

XS
SM
MD
LG