Доступність посилання

ТОП новини

Почет знищує кримського «короля»


Спеціально для Крим.Реалії, рубрика «Погляд»

Після перемоги так званої «кримської весни» лідер «команди переможців» Володимир Константинов сказав, що слід забути все, що було до 16 березня 2014 року, і оцінювати людей за їхніми вчинками після цієї дати. Але витримати статус-кво «команді переможців» не вдалось. Прокуратура почала порушувати справи проти учасників кримського Євромайдану, а члени «команди переможців» – колишні регіонали, які загрузли в корупції, – своїми витівками змусили обуритись (а швидше зробити вигляд) навіть самого Сергія Аксьонова.

На засіданні кримського уряду 9 червня 2015 року Сергій Аксьонов жорстко розкритикував високопоставлених членів партії «Єдина Росія», причетних до забудов на території палацових пам'ятників і територіях, прилеглих до табору «Артек». Він зазначив, що «вони просочилися до «Єдиної Росії» і тепер щодо всіх таких осіб необхідно провести перевірку». За заявою Аксьонова, чистка в рядах «Єдиної Росії» необхідна, щоб показати громадянам «кому вони зобов'язані тотальною несанкціонованою забудовою території», повідомляє РИА «Новости».

Чи буде ця перевірка реальною? Чи «команда переможців» лише стрясає повітря популістськими заявами перед виборами до Держдуми Росії?

Та чи буде ця перевірка реальною? Чи «команда переможців» лише стрясає повітря популістськими заявами перед виборами до Держдуми Росії?

До речі, джерела з оточення Аксьонова повідомляють, що в Москві є думка висунути його разом із Константиновим до Держдуми і звільнити їхні ласі посади під цим слушним приводом для своїх людей. Але тепер, коли вибори перенесли на вересень 2016 року, вони можуть втратити свої крісла і з менш пристойного приводу.

Олег Савельєв
Олег Савельєв

Одним із кандидатів на крісло голови Криму джерела називають Олега Савельєва – міністра Російської Федерації у справах Криму. Ймовірно, великі московські бізнесмени готові почати ділити кримський пиріг, але їм потрібна підтримка своєї людини. По суті, особиста армія Аксьонова в особі самооборони – це вагомий стримувальний фактор навіть для найбільш «авторитетних» бізнесменів з великої землі.

На минулий День Росії членів самооборони знов обласкали і нагородили медалями. Ось що з цього приводу в соціальній мережі написав колишній ополченець Геннадій Лисов: «П***ц... третій акт марлезонського балету... нагородження непричетних. Справжні ополченці в ОПГ, що називається «ополченням Криму», не перебувають... Це дискредитація всього руху. Жодного з цих хлопців у складний час не бачив. Усіх справжніх нагородили ще минулого року. А це розраховуються за рейдерські захоплення майна з кримінальниками. Ганьба».

Сергія Аксьонова регулярно підставляють його доблесні підлеглі

Тому бізнесу з «великої землі» потрібні гарантії. Саме таким гарантом інтересів варягів із російського «материка» може виступити Савельєв. Поки це все на рівні чуток, але, як кажуть, немає диму без вогню.
Слід відразу сказати, що Сергія Аксьонова регулярно підставляють його доблесні підлеглі. Це й не дивно, адже в «команді переможців» виявилися все ті ж, хто дерибанив Крим за корупційного режиму Януковича. Причому моральне обличчя «його команди» тріщить по всіх швах.

Нещодавно кримчани з цікавістю розглядали фотографії голої дівчини, які заполонили інтернет, вона брала участь в оргії в нічному клубі та один в один схожа на заступника міністра інформації. І... тиша з владних кабінетів.

Дмитро Полонський
Дмитро Полонський

До самого міністра Дмитра Полонського, відповідального за зв'язок і комунікації, вже багато питань не лише у кримчан, але і в московських політиків. Ось що з цього приводу повідомляє сайт громадської організації «Міллі Фірка»: «Погану якість зв'язку в Криму член комітету Держдуми з регіональної політики Роман Худяков в ефірі «Російської служби новин» пояснив інертністю чиновників. «Є труднощі, але треба наших шановних чиновників під дупу ногою бити. Могли за такий проміжок часу після референдуму вже зв'язок зробити хороший. Нікому це не треба. Чиновники в цьому не зацікавлені», – сказав він». Кримчани вже не соромляться у висловах щодо оцінки діяльності Полонського.

«Полонський ніколи не налагодить роботу зв'язку, телебачення і всього того, за що він відповідає перед кримчанами. Він прийшов на цю посаду не заради роботи, а заради бюджетних грошей, які відмиває через усі ці підприємства і «розв'язує» проблеми їхніх керівників, коли хто-небудь із них накосячить. Тож, поки Полонський «сидить» на посаді, нема чого нам, кримчанам, чекати хорошого!», – пише Ольга Іванова в соціальній мережі.

Микола Янакі
Микола Янакі

А ось ще один заступник Аксьонова Микола Янакі, теж неодноразово підставляв шефа. Він опікується якраз земельними питаннями. Нещодавно відомий кримський правозахисник Жан Запрута публічно звинуватив віце-прем'єра в конфлікті інтересів. Рада міністрів Республіки Крим своїм розпорядженням виділила понад 2 тисячі квадратних метрів землі матері віце-прем'єр-міністра Миколи Янакі. При цьому високопоставлений чиновник, згідно з документом, буде ще й контролювати виконання розпорядження. За законом віце-прем'єр мав повідомити про існування конфлікту інтересів голові Криму Сергію Аксьонову. А як він не зробив цього, то, згідно із законодавством Росії, його мали покарати аж до звільнення з посади. І знову... тиша. Причому джерела з кримського Радміну повідомляють, що Микола Янакі гребе під себе все, що можна і що не можна. Особливо, за їхньою інформацією, йому сподобалося захоплювати бізнес українських бізнесменів. Користуючись своєю владою, він змушує українських підприємців усілякими перевірками відмовлятися від свого бізнесу і продавати його імперії підприємливого віце-прем'єра.

Олег Зубков
Олег Зубков

Ходить чутка, що і на об'єкти Олега Зубкова жадібний віце-прем'єр поклав своє око, нацькувавши перевірки на зоопарк «Казка» і парк левів «Тайган». Але Зубков – міцний горішок і відразу дав гучний розголос діям влади. На його захист встали не лише кримські журналісти і багато жителів півострова, а і росіяни з материка підняли такий шум у соцмережах, що Аксьонов терміново делегував свого зама Руслана Бальбека врегулювати конфлікт.

До речі, всі кримчани добре знають історію кар'єри пана Янакі, зроблену через ліжко. Сам Грач в інтерв'ю газеті «Високий замок» так розповідав про свого колишнього родича: «Для мене це досі внутрішня трагедія, тому що дочка одна виховує онуку, вдруге заміж не вийшла. Не хочу грубо говорити про батька моєї онучки, з яким вона, до речі, не спілкується, якого викинула зі своїх думок і почуттів, але він негідник. Я прийняв його до нашої родини, не «міряючись», ким він був, а ким я. Не зважав на розмови, що для дочки секретаря обкому партії хлопець із села, у якого батько працював завгаражем колгоспу, не пара. Зустрілись вони з донькою, сподобались один одному – будь ласка, живіть. Спочатку жили з нами, квартира у нас тоді була 43 «квадрати», і сім людей. Потім не без моєї допомоги Янакі «оперився», став на ноги, і після всього – така зрада».

Сергій Аксьонов (л) і Михайло Шеремет
Сергій Аксьонов (л) і Михайло Шеремет

А тут ще й права рука Аксьонова перший віце-прем'єр Михайло Шеремет глибоко шокував кримську громадськість після того, як «ФедералПресс» викрила, що компанія, чиїми засновниками, за інформацією джерела в Радміні Республіки Крим, є теща першого заступника Аксьонова та дружина його соратника Ігоря Бурмістрова, виграла торги з охорони ДУП РК «Чорноморнафтогаз». Згідно з опублікованою на сайті держзакупівель Росії інформацією, заявки із запитом цін подали ТОВ «Приватне охоронне підприємство «Сокіл» (Сімферополь), що запропонувало свої послуги за 76,1 мільйона рублів, ТОВ «Приватна охоронна організація «Кварц» (Єкатеринбург) – з 91 мільйоном рублів, ТОВ «Приватна охоронна організація «Центуріон» (Курган) – з 71,17 мільйоном рублів, ТОВ «Приватне охоронне підприємство «Скорпіон» (Домодєдово) – з 73,92 мільйонами рублів, ТОВ «Охоронне агентство «Безпечне місто» (Краснодар) – з 62,74 мільйонами рублів, ТОВ «Застава» (Сочі) – з 69,37 мільйонами рублів, ТОВ Приватне охоронне підприємство «Патріот Криму» (Ялта), очевидно, замовником допущена помилка в найменуванні компанії, насправді зазначена особа називається ТОВ Приватна охоронна організація «Патріот Криму», ІПН 2320197832) – з 91,22 мільйоном рублів.

«Патріотична» заявка з 91,22 мільйона рублів – найдорожча з усіх поданих – названа «найбільш економічно вигідною». Видно, що ця історія не просто погано пахне, вона смердить корупцією, що пронизала всі високі кабінети «команди переможців»

Конкурсна комісія ДУП РК «Чорноморнафтогаз», розглянувши документацію, відмовила шістьом із семи ПОПів – у протоколі розгляду, порівняння, оцінки та відхилення пропозицій конкурсних вказували на те, що їх котирувальні заявки не відповідають вимогам і технічним характеристикам предмета закупівлі. Переможцем тендеру став «Патріот Криму» – як пояснювалось у згаданому вище протоколі, «з метою недопущення виникнення ситуації з відсутності охорони на стратегічно важливих об'єктах ДУП «Чорноморнафтогаз». «Патріотична» заявка з 91,22 мільйона рублів – найдорожча з усіх поданих – названа «найбільш економічно вигідною». Видно, що ця історія не просто погано пахне, вона смердить корупцією, що пронизала всі високі кабінети «команди переможців».

Аналітики відзначають, що градус невдоволення в Криму зростає. Багато кримчан кажуть, і серед іншого, відкрито пишуть у соцмережах, що готові терпіти труднощі, але не готові терпіти корупціонерів і аморальних людей у високих кабінетах. Можна припустити, що останні гучні справи на Аксьоновських міністрів Городецького, Скринника і Кочанова – це реакція російських спецслужб на цей наростаючий градус невдоволення кримчан. Наступні на черзі – його заступники, а там і до перших осіб «команди переможців» рукою подати. І судячи з бурхливих обговорень у соцмережах останніх подій, кримчани в цьому солідарні з фразою Ніцше: підштовхни того, хто падає...

Зарема Сеїтаблаєва, кримський оглядач

Думки, висловлені в рубриці «Погляд», передають точку зору самих авторів і не завжди відображають позицію редакції

XS
SM
MD
LG