Доступність посилання

ТОП новини

Василь Ганиш: «Арешт шокував мене»


Василь Ганиш у залі Печерського районного суду 29 квітня 2015 року
Василь Ганиш у залі Печерського районного суду 29 квітня 2015 року

Київ – Першим кримським депутатом, затриманим українськими спецслужбами за держзраду, став Василь Ганиш – колишній депутат Верховної Ради Криму і віце-мер Феодосії. 29 квітня Печерський районний суд відправив його в СІЗО на час розслідування. У перервах судового засідання Ганиш відповів на запитання кореспондента Крим.Реалії та розповів про своє ставлення до анексії Криму та до висунутих йому обвинувачень.

– Василю Васильовичу, як прокоментуєте рішення суду про ваш арешт на два місяці?

– Чому ухвалене таке рішення, я не знаю. Але я не хочу зараз давати оцінки і, тим більше, не маю права давати оцінки судді. І не буду їх давати, яке б він рішення не ухвалював.

У мене є адвокат, він високопрофесійна людина, є час для апеляції. Природно, я найбільше боюся за своє здоров'я. Я переніс дві важкі операції на серці.

Плакати я не буду, але...

Я ніяких дій, які спрямовані на підрив суверенітету України, ніколи не здійснював. Навпаки, підтримував Україну завжди, у всіх своїх діях. І для мене все це шок. Плакати я не буду, але...

Розумієте, мені навіть незрозуміла політична складова такого рішення, тому що зараз в Автономній Республіці депутати поставляться до цього так: «Ми все зробили правильно. Він проголосував проти референдуму, а все одно, бачите яке рішення».

Я сподіваюся на те, що мене зрозуміє моя дружина і не буде сильно страждати

Я все це дуже важко сприймаю, але це реалії. Я сподіваюся на дії адвоката. Я сподіваюся на те, що мене зрозуміє моя дружина і не буде сильно страждати.

Від тюрми та від суми на зарікайся. Але я ніколи не міг подумати, що зі мною таке може трапитися на території України. Я зараз в шоці, і в мене не вистачає слів, щоб емоційно це висловити.

– Ви сподіваєтеся, що слідство в підсумку вирішить, що ви невинні?

– Я сподіваюся на це. Якщо воно буде проведене об'єктивно. Розумієте, є купа людей, які ухвалювали і зараз ухвалюють відповідні рішення, які дійсно заслуговують на покарання.

Я б не хотів, щоб це інтерв'ю побачила моя мама

Я поїхав на материк, тому що був упевнений, що зі мною цього з українськими прикордонниками не може трапитися. Я їхав із Криму, їхав на материкову Україну, їхав до своєї сім'ї через Одесу. Зараз маю те, що маю. Я б не хотів, щоб це інтерв'ю побачила моя мама. Просто б не хотів! Не дай Бог, щоб їй хтось сказав про це. Тому що вона дуже важко хвора людина. Суд, на жаль, не врахував і стан мого здоров'я.

– Розкажіть про те, як вас затримали.

– 27 квітня я планував поїздку з Криму до Одеси. Там я планував купити подарунки. Я маму не бачив з червня минулого року. Вона захворіла. Її виписали, і вона перебуває вдома. Вона проживає в місті Калуш Івано-Франківської області. При перетині контрольно-пропускного посту, коли з'явилося моє прізвище, спрацювала система, що я перебуваю в розшуку. Я був затриманий прикордонниками, вночі мене опитували. Рано вранці під'їхали слідчі Служби безпеки України, вони мене також опитали, склали протокол затримання. До цього прикордонною службою були вилучені всі речі, які були зі мною. Ні зателефонувати нікуди, ні поспілкуватися ні з ким я не міг. Не міг подзвонити додому і повідомити, що така ситуація і потрібно знайти адвоката. О першій годині ночі я зателефонував своєму другові, дружині навіть не дзвонив. Довів до нього, що таке трапилося, попросив, щоб він вжив якихось заходів.

Потім у мене вилучили все майно, яке було зі мною: гроші, посвідчення, паспорт, мобільні телефони з картками. Вже пізно ввечері мене машиною забрали і близько шести годин ранку мене привезли в місто Київ.

– На ваш погляд, чи обґрунтовані звинувачення, які вам висувають?

Що я змінив, я не знаю

– Мене звинувачують в 1 частини 111 статті Кримінального кодексу – державна зрада. Що я зрадив, я не знаю. Тому що з питання про проведення референдуму я був єдиним депутатом, який проголосував проти. Це була моя відкрита позиція. І це надруковане в інтернет-виданнях – на сайті Kafanews.

– А чому ви упродовж цього року публічно не оголосили про те, що ви були проти?

– Сесія відбулася 6 березня, а 8-го я відразу дав інтерв'ю. Чого я мав повідомляти, десь ходити? Всі знали у Феодосії і в Криму мою позицію. Особливого ставлення з боку опонентів і неопонентів до мене не було. І коли мене затримали, я просто не очікував такої реакції від Генеральної прокуратури України. Того, що вони затримуватимуть того депутата, який намагався зробити щось для того, щоб Автономна Республіка Крим була невід'ємною частиною України.

– Тобто ви засуджуєте анексію Криму?

– А хто її не засуджує? Всі громадяни України засуджують анексію.

Ганиш про подробиці свого затримання
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:19 0:00
Завантажити на комп'ютер

– А що ви робили після того, як депутати Верховної Ради Криму проголосували за проведення «референдуму»?

– Я висувався депутатом до міської ради Феодосії як самовисуванець, безпартійний. Робив це на прохання ряду членів регіонального Меджлісу кримськотатарського народу і громадян України – особливо сімей тих українських військовослужбовців, які залишилися жити на тому виборчому окрузі, де я балотувався в кандидати. Я не проводив масові зустрічі, я зустрічався з цими людьми, проводив роботу. Працював для того, щоб не пройшли інші кандидати – ті, які не будуть захищати інтереси цих людей.

– Наші джерела у Феодосії повідомляють, що ви, будучи віце-мером, підтримали рішення міськвиконкому про підтримку проведення «референдуму». Було це чи ні?

Я не збираюся куди-небудь їхати з Криму

– Такого рішення в принципі не може бути. Воно ніколи не ухвалювалося. Ви підніміть інтерв'ю, яке давав голова феодосійської адміністрації Щепетков Дмитро Сергійович, в якому він висловлював особливу подяку тим депутатам Верховної Ради від Феодосії, які активно брали участь. Там мого прізвища немає. Тому я не знаю, звідки у вас така інформація. Я думаю, ви неправильно зрозуміли. Мерія не ухвалювала такого рішення.

Я член феодосійської громади, я невід'ємний від феодосійців. Я люблю Феодосію, у мене там четверо онуків. У мене там двоє синів. Я не збираюся куди-небудь їхати з Криму. Хотів би, щоб Крим залишався процвітаючою територією.

XS
SM
MD
LG