Доступність посилання

ТОП новини

Правозахисники: За допомогою виборів Росія намагається легітимізувати свою присутність у Криму


Сімферополь – 14 вересня в анексованому Росією Криму і Севастополі відбувається голосування з виборів депутатів «Держради», «Законодавчих зборів» Севастополя і «муніципальних утворень». Російські та українські правозахисники звертають увагу на те, що так звані вибори на півострові нелегітимні, стурбовані «контролем» воєнізованих утворень за виборчим процесом і повідомляють про порушення прав людини в регіоні.

На думку представників правозахисної спільноти, в цілому, вибори в Росії не відповідають міжнародним стандартам, і вибори в Криму також не стануть винятком.

Вибори в Криму нелегітимні, – правозахисники
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:51 0:00
Завантажити на комп'ютер

Вибори у Криму нелегітимні – правозахисники

Голова Центру громадянської просвіти «Альменда», заступник координатора Кримської польової місії з прав людини Ольга Скрипник зазначила сайту Крим.Реалії, що з точки зору легітимності давати оцінку так званим виборам у Криму зараз практично абсурдно.

Ольга Скрипник
Ольга Скрипник

«Для чого ці так звані вибори в Криму? За допомогою цих виборів Російська Федерація намагається легітимізувати свою присутність у Криму, так само, як намагалися через псевдореферендум легітимізувати те, що вони зробили», – сказала правозахисниця.

Скрипник висловила побоювання, що вибори будуть зв'язані з порушеннями прав людини, в тому числі свободи слова щодо ЗМІ, які висловлюють незалежну позицію або не визнають те, що відбулося в Криму за останній час.

Також правозахисниця вказала на нещодавню заяву «керівника» невизнаної республіки, що контроль над виборами здійснюватиме «кримська самооборона».

«Вже сама ця дія тягне за собою порушення прав людини. Кримська самооборона є нелегальним напіввійськовим формуванням, та її присутність на вулицях, і, тим більше, біля виборчих дільниць говорить про те, що людей можуть обмежувати в їх пересуванні, і наявність воєнізованих формувань – це завжди загроза людям, які там перебувають», – зазначила Скрипник.

Вона розповіла, що «якби це було вільне волевиявлення і люди дійсно хотіли б цих виборів, визнавали все, що там відбувається, то наявність «кримської самооборони» була би не потрібною.

«Не потрібно було б людей залякувати неявкою на вибори. Ця влада не вірить, що її добровільно обиратимуть, ця влада намагається людей змусити голосувати, щоб таким чином визнати свою присутність», – наголосила Скрипник.

У Россії вибори носять формальний характер, і Крим не стане винятком

Співголова ради Молодіжного правозахисного руху та координатора Кримської польової місії з прав людини Дмитро Макаров запевнив сайт Крим.Реалії, що польова місія фіксуватиме ті порушення, які відбуватимуться навколо виборів.

Він вказав, що вже надходили повідомлення про залякування і примушення до голосування, що суперечить російському законодавству і міжнародним стандартам.

З приводу виборів у Росії правозахисник прокоментував, що в цій країні «вже давно виборчий процес вихолощений і вибори реальної легітимності владі не дають, і Крим теж у цьому контексті не буде винятком».

Андрій Юров
Андрій Юров

Керівник Кримської польової місії з прав людини Андрій Юров також висловився, що в цілому вибори в Росії далекі від міжнародних стандартів. У цілому, вибори в Росії і в багатьох регіонах є швидше формальною процедурою, ніж дійсно реальною конкуренцією політичних сил та політичних ідей», – сказав правозахисник сайту Крим.Реалії.

Як повідомлялося, 14 вересня в Керчі не всі журналісти можуть потрапити на виборчі дільниці.

На виборах у невизнаній республіці і Севастополі не зареєстровано спостерігачів з інших країн і регіонів Росії.

Раніше Генеральна прокуратура України заявила, що проведення виборів 14 вересня в Криму – на тимчасово окупованій території України, є спробою захоплення влади. Організаторам виборів загрожує до 10 років позбавлення волі.

Меджліс кримськотатарського народу закликав співвітчизників бойкотувати ці вибори.

XS
SM
MD
LG