Доступність посилання

ТОП новини

Гроші «Yalta Rally» витратять на гуманітарну допомогу в зоні АТО


Червоненко о судьбе гонок Yalta Auto Rally
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:07 0:00

Євген Червоненко про долю гонок Yalta Auto Rally

Київ – Щорічні традиційні автоперегони «Yalta Rally», які останні дев'ять років проводились на південному березі Криму, цього року не відбудуться. Так вирішив засновник чемпіонату Євген Червоненко. Змагання не переноситиметься в інші регіони України, але, за словами його організаторів, обов'язково відновиться, коли Крим знову перейде під контроль Києва. Червоненко повідомив, що всі кошти, які планувалося витратити на «Yalta Rally-2014», будуть витрачені на доставку гуманітарних вантажів у зону бойових дій на сході країни.

«Ялта Ралі» завжди було незважаючи ні на що. Зараз я змушений сказати, що десяте ювілейне «Ялта Ралі-2014 не проводитиметься. Відповідне послання було відправлене в FIA (Міжнародна автомобільна федерація – прим. авт.)», – розповів на прес-конференції засновник автогонок почесний президент групи компаній «Орлан-Транс» Євген Червоненко.

За його словами, «Yalta Rally» було однією з найбільших спортивних подій, що відбувалися в країні, і проводилося під гаслом «Ялта стане українським Монте-Карло!». Також Червоненко зазначив, що проведення змагань крім усього іншого мало велике політичне значення, оскільки цей захід передбачав зустрічі керівників держав без краваток.

«Всю осінь минулого року я витратив на те, щоб не створювати зони конфлікту, коли російське керівництво їде до байкерів, а наше – на «Ялта Ралі», – зазначив ініціатор гонок.

Гонки закрили через війну і санкції

До подій, що сталися в Криму в березні, Червоненко сподівався, що в рамках змагань пройдуть етапи чемпіонату Росії й України по ралі. За його словами, на це була отримана згода президента Автомобільної федерації Росії, заступника міністра внутрішніх справ Віктора Кіріянова.

«Був розроблений прекрасний план не війни, а людського діалогу, заснованого на взаємній повазі. На жаль, все, що сталося потім, є болем у серці кожного», – сказав Червоненко.

Згідно з рішенням Міжнародної автомобільної федерації, будь-який гонщик, який входить у топ-рейтинг спортсменів, не має права виступати на півострові і навіть тренуватися. Інакше він буде дискваліфікований

За його словами, однією з причин відмови від проведення чемпіонату стала позиція FIA, яка вважає Крим окупованою територією. Згідно з рішенням Міжнародної автомобільної федерації, будь-який гонщик, який входить у топ-рейтинг спортсменів, не має права виступати на півострові і навіть тренуватися. Інакше він буде дискваліфікований.

Червоненко, зізнавався, що він розглядав перенос змагань в західну Україну. Проте надалі, оргкомітет відмовився від цієї ідеї, оскільки порахував некоректним проведення чемпіонату під час проведення бойових дій на Донбасі. За словами Червоненка, до останнього моменту його команда прикладала великі зусилля з організації гонок у Львівській та Чернівецькій областях і навіть отримала згоду на участь від багатьох зірок російського автоспорту.

Очікувалося, що відкриття змагань відбудеться у Львові за участю музикантів з Росії та України: Григорія Лепса, Ані Лорак, груп «Океан Ельзи», «ДДТ», «Ляпіс Трубецкой» і «Машина часу».

Не зважаючи на те, що гонки все-таки в цьому році не відбудуться, Червоненко зазначив, що на його прохання FIA не стали прибирати «Yalta Rally» з календаря Кубка Європи. Ініціатор чемпіонату сподівається, що змагання знову будуть проведені, коли Україна поверне контроль над Кримом.

«Гонка називається «Ялта». Безумовно, при поверненні законного статусу території Криму і Ялти, вона повернеться на своє місце. Я практик, і реально дивлюся на речі. Якщо цього не трапиться, то вся Україна буде Ялтою. Бо це візитна картка країни», – сказав Червоненко.

Міністерству оборони передали сучасні логістичні системи

Організатор «Yalta Rally» стверджує, що гроші, які планувалося витратити на проведення автогонок, підуть на перевезення гуманітарних вантажів в зону бойових дій. Червоненко уточнив, що його компанія в цей момент працює над створенням нової системи логістики гуманітарних місій.

«Ми безкоштовно передали Міністерству оборони України найсучаснішу в Європі систему управління транспорту з використанням стандартів супутникових технологій. Вона припускає супутникове спостереження за пересуванням транспорту і всіх вантажів і є повністю автоматизованою і засекреченою від зовнішніх проникнень», – зазначив він.

Передане обладнання, за словами Червоненка, дозволяє в рази знизити витрати і оптимізувати ресурси.

Також найближчим часом буде запущений проект з оптимізації складської логістики. Крім того почесний президент групи компаній «Орлан-Транс» анонсував розробку логістичної платформи доставки волонтерських вантажів в зоні бойових дій.

«Сьогодні волонтери самі змушені возити зібрані ними речі на свій ризик під обстрілами на своїх автомобілях. Ми будемо працювати там, де не працюють інші. Спільно з Міністерством оборони ми організовуємо систему, яка буде доставляти вантажі для захисту життів аж до останньої милі. Волонтерам буде достатньо принести зібрані речі в пікап-центри, які відкриються кожному обласному центрі», – сказав Червоненко.

При цьому йому важко назвати точну суму коштів, перерахованих його компанією на організацію гуманітарної допомоги в зоні бойових дій.

XS
SM
MD
LG