Доступність посилання

ТОП новини

Кримські вимушені переселенці висунуть вимоги владі


Київ – У п'ятницю в столиці відбудеться Всеукраїнський з'їзд вимушених переселенців з Криму. Жителі півострова, які залишили територію автономії, зберуться, щоб обговорити труднощі, з якими вони стикаються, і напрацювати свої вимоги до центральної влади. В обговоренні також братимуть участь народні депутати, чиновники, експерти та дипломати з європейських країн.

Як повідомили сайту Крим.Реалії в оргкомітеті з'їзду, під час дискусій кримські громадські діячі разом із чиновниками планують розробити механізми вирішення проблем переселенців, яким поки що влада з різних причин приділяє недостатньо уваги.

За різними даними, після анексії Криму на материк виїхало від 10 до 20 тисяч кримчан. На з'їзді їх представлятимуть 197 переселенців з дванадцяти областей України. Про це корреспонденту Крим.Реалії розповів співголова оргкомітету з'їзду Анатолій Засоба.

«Делегати обиралися поселеннями кримчан і громадськими організаціями, які займаються питаннями переселенців. Крім наших земляків, які переїхали на материк, також у заході візьмуть участь люди, які, як і раніше, залишаються жити на півострові», – сказав Засоба.

Робота конференції буде поділена на п'ять робочих груп, на яких обговорюватимуться питання тимчасового та постійного житла, законодавчих ініціатив, соціального забезпечення, взаємодії з державними органами, а також підприємництва і банківської діяльності.

За словами співголови оргкомітету Андрія Щекуна, проблемою номер один на сьогодні є забезпечення житлом.
Кримчанам не вдається знайти навіть тимчасове місце проживання, а про постійне житло навіть і не йдеться

Кримчанам не вдається знайти навіть тимчасове місце проживання, а про постійне житло навіть і не йдеться. Держава повинна створити програми з безвідсоткових кредитів, виділення землі під будівництво або знайти інші форми підтримки», – поділився своїми очікуваннями від з'їзду Щекун.

За словами громадського діяча, також кримські «біженці» гостро потребують вирішення проблем, пов'язаних з працевлаштуванням, медичним обслуговуванням та отриманням освіти.

Для обговорення цих питань на з'їзд були запрошені представники профільних міністерств і відомств : Мінрегіонбуд, Міністерство соціальної політики, Державна служба зайнятості та інші.

«Також великий відгук конференція отримала й серед дипломатичного корпусу. Представники іноземних держав і міжнародних оррганізацій також виявили бажання брати участь», – розповів сайту Крим.Реалії завідувач відділом Адміністрації Президента України з питань тимчасово окупованої території та соціальної адаптації Андрій Іванець.

Запрошені на з'їзд і представники ПриватБанку, з якими кримчани планують обговорити проблему блокування рахунків переселенців.

Також очікується участь кандидатів у президенти і народних депутатів, які представляють Крим. Запрошення від оргкомітету отримали близько двадцяти нардепів, але не всі підтвердили свою участь. Так, не зможе бути присутнім на з'їзді екс-глава Меджліса Мустафа Джемілєв.

«Зараз я перебуваю в Америці. В цілому я підтримую ініціативу його проведення», – сказав нардеп в коментарі Крим.Реалії.

За словами Джемілєва, представники Меджлісу не братимуть участь у з'їзді, але очікується присутність представників київського Земляцтва кримських татар.

Про свій намір прибути на з'їзд заявив народний депутат Олександр Мочков, який представляє фракцію УДАР.

«Я планую поспілкуватися з людьми і дізнатися, які в кого труднощі. Ухвалений закон про окуповані території не вирішує всіх проблем. Можливо, від громадян надійдуть пропозиції, які ми оформимо в законопроект, щоб полегшити перебування кримчан на материковій частині країни», – сказав нардеп.

Проведення з'їзду займе один день. По завершенні форуму організатори розраховують ухвалити резолюцію, яка міститиме конкретні побажання і вимоги до влади.
XS
SM
MD
LG